#Delshekaste هم اکنون يکي از اعضاي ما باشيد [عضويت سريع]

احمد رضایی

76

مشخصات

موارد دیگر
احمد رضایی
11321 پست
21779 بازديد
امتياز : 24477.3
حرفه اي
8.4 پست در روز
مرد
مجرد


افتخارات

دنبال‌کنندگان

(122 کاربر)
احمد  رضایی
احمد رضایی
من میخوام از دس یه جونمرد که صدقش با خونواده پیغمبر صاف باشه دشت کنم. ترو بهمون پیغمبر، اگه ذره ای بآن رسول شک داری پولتو واسیه خودت نگه دارد. من همچو پولی رو نمیخوام. همچو پولی واسیه من از آتش جهنم سوزنده تره. شرط دیگش اینه که باهاس پولت حلال باشه. پول حلالو باهاس در راه حسین خرج کنی.»

مردک لاغری، با گردن باریک که ریش کوسه ای داشت و شال شلوق چرک مرده ای دور سرش ول بود از پای بار و بند مختصر خود برخاست و پیش سید رفت. سید پیش دوید و دستمال چرک چروکی از جیب درآورد و رو زمین پهن کرد وگفت: «پول رو بدس من نده. این پول رو تو به علی دادی بذارش میون همین دسمال. بسم الله الرحمن الرحیم ناد علیاً مظهر العجایب.» دشت کردیم از دس حلالزاده که برهرچی حرومزداده س لعنت بگو بشباد. و جمعیت نعره کشید «بشبار.» آنمرد پول را گذاشت تو دستمال و برگشت سرجایش. «برو مرد، که حق دّس دهنده تو رو زیردسّ نکنه . برو که همیشه نونت گرم و آبت سرد باشه. عوض از دلدل سوار صحرای محشر بگیری.»

جواد با دلچرکی و چندش گزنده ای بسید نگاه میکرد. از او و مردمی که با گردن کشیده و دهن باز باو نگاه میکردند بیزار شده بود. «اینم ستایشگردیدگاه · 5 روز و 2 ساعت و 34 دقيقه قبل · ش:21419776

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
باز سید با صدای گره گره خشکش داد زد.

«نمیخوام از سرجا تون بلند شین بیاین پیش من. از هرجا که میتونین تماشا کنین. اما اونای که نمیبنین و اونای که دورن یه خرده بیان جلو.این پرده ها حرمتشون باندازه همون پرده کعبس .ازشون غافل نشین. خیلی شده که زُّوار کربلا دس بدومن همین پرده ها شدن و مراد گرفتن. بهمون علی که مهرش تو سینه بزرگ و کوچکمون جا داره، بیش از هزار نفر از همین پرده ها مراد گرفتن. کور مادرزاد رو شفا دادن چون عقیدش صاف بود. لمس زمینگیر و یه کاری کردن که پا شده راس راس راه رفته، واسیه اونیکه نیتش پاک بوده. جنّی و غشی رو عاقل و سربراه کردن. تو برو نیت رو صاف کن. اگه بدی دیدی بیا تو این شال سبز من شراب صاف کن. بیا تف تو صورت من بکن. حالا من از میون این جمع که ماشا الله همشون زُوّار قبر حسینن یک جونمرد میخوام که چراغ اول مارو روشن کنه و دشت ما رو بده تا بریم سر ذکرمون. مردم! پول جیفه دنیاس. پول مُرداره. مال دنیارو ول کن بآخرتت بچسب. بحق حق من پولت رو نمیخوام. نیتّتو میخوام . نخواسی آخر سر بیا پولتو از من پس بگیر. نون ما دسّ کس دیگس . روزی رسون کس دیگس.

گر نگهدار من آنست که من میدانم.شیشدیدگاه · 5 روز و 2 ساعت و 34 دقيقه قبل · ش:21419775

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
چراغ اخر .4.
آنگاه آرام و با تأنی کلاهک در جعبه را برداشت و سپس جعبه را خوابانید رو زمین و خودش چندک نشست پای آن ویک پرده که معلو م بود آنرا نشان کرده بود از میان پرده های دیگر سوا کرد و با احتیاط آنرا بیرون کشید و پرده را دوباره در جعبه گذاشت و آنرا همانجا رو زمین ولش کرد.
پرده را همچنان که لوله بود بدیرکی آویزان کرد. در حاشیه پرده سوراخهائی منگنه شده بود که میشد تا هرجای پرده را که دلش بخواهد پائین بکشد. پرده را که آویخت، نگاه تحسین آمیزی بآن کرد و دستهایش را بهم مالید و چند بار به مردم نگاه کرد و داد زد: «فرمود هرکی صلواه منو فراموش کنه راه بهشتو گم میکنه. حالا یه صلواه بلند ختم کنین.» صدای صلواه های نازک و کلفت و جویده و نیم خورده و کوتاه و بریده وبریده و بویناک هوا را به موج انداخت.

مسافرین کم وبیش بسید و پرده اش نگاه میکردند. چند تا حمال هندی و چینی و مالائی که سیگار میکشیدن یا «پان» میجویدند، با شگفتی و علاقه بسید و پرده اش نگاه میکردند و چون چیزی از رفتار و کردار او دستگیرشان نشده بود بمسافرین نگاه میکردند و لبخند میزدند. همه چشم براه بودند ببینند ازدرون پرده چه بیرون میافتد.دیدگاه · 5 روز و 2 ساعت و 35 دقيقه قبل · ش:21419774

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
I've written a poem for you
Full of love and
Stalking love stamp
You
and
u
u
دل شکسته
deb25efd68396603988aeb8f350a0538.jpg
دیدگاه · 5 روز و 2 ساعت و 46 دقيقه قبل · ش:21419771

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
یکی از قدیمی‌ترین شعرهای آلمانی
تو آنِ منی، من آنِ توام:
این را یقین بدان.
اندر دلم
در بند گشته‌ای:
گم شد کلید آن
باید بمانی تا ابد، در آن.دیدگاه · 5 روز و 2 ساعت و 54 دقيقه قبل · ش:21419768

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
کمی هم بخندیم
علیرغم خیلی ها که نمی خندند ؟!!!!!!!!
اتحادیه اروپا، ضمن به روزرسانی «قانون انسداد» برای مقابله با فشار آمریکا بر شرکت های اروپایی جهت خروج از ایران، اعلام کرده است که بزودی سازوکار ویژه مالی را برای حمایت از تجارت شرکت های اروپایی با ایران اجرایی می کند.دیدگاه · 5 روز و 3 ساعت و 39 دقيقه قبل · ش:21419764

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
فدریکا موگرینی، مسئول سیاست‌خارجی اتحادیه اروپا:
نمی‌گذاریم یک قدرت خارجی برای تجارت مشروع ما با یک کشور دیگر تصمیم‌گیری کند
اقتصادنیوز؛ فدریکا موگرینی، مسئول سیاست‌خارجی اتحادیه اروپا گفت: ما اروپایی ها نمی توانیم به یک قدرت خارجی – حتی نزدیکترین دوست و متحد خود – اجازه دهیم که در مورد تجارت مشروع ما با یک کشور دیگر تصمیم گیری کند.
<یکبازی جدید برای یکسال به تعویق انداختن وعدهای تو خالی .
ما چه ادمهایی ساده ای هستیم .
از فردا در همه تریبونهای خصوصی وعادی باز این اخبار راس همه نقل قولها فرار میگیرد وهمه زندگی مردم را تحت الشعاع قرار میدهد ...
اروپا نوکر بی چون وچرای امریکا .
کافی نیست .
چقدر تجربه ....>دیدگاه · 5 روز و 3 ساعت و 41 دقيقه قبل · ش:21419763

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
از نظر فوکویاما، مفهوم مدرن هویت بر اساس خودباوری بنا شده- این نظر که ما نهاد پنهانی داریم که توسط دیگران کم‌ارزش تقلی می‌شود و این نظر به احساس خشم، مقاومت و حس نادیده گرفتن شدن می‌انجامد.

او می‌گوید به همین دلیل، مردم به دنبال تعیین موقعیت سیاسی خود در جامعه با تمرکز بر جنسیت، قومیت، نژاد یا مذهب هستند.

این نظریه‌پرداز از جنبش "من هم" (MeToo) یاد می‌کند که در آن زنان خواهان شناخت آبرومندانه خود شده‌اند. به گفته او، این عده زنان می‌خواهند جامعه آنها را همانگونه که هستند، بپذیرد.

تضاد هویت‌ها

افراد می‌توانند هویت چندگانه داشته باشند. فوکویاما می‌گوید آنچه که سیاست آمریکا را "زهرآلود" کرده قرار دادن یک هویت علیه هویت دیگر است.

او می‌گوید: "جناح راست و چپ، هر دو درگیر مسئله هویت است. چپ درگیر استناد بر حقوق اقلیت‌های قومی، مذهبی و جنسی است در حالی که طرف مقابل، یا جناح راست، از "ملیگرایی" قومی به بهره‌برداری از خشم از نابرابری و محرومیت مبادرت می‌کند."
دل شکسته
134077269911.jpg
دیدگاه · 5 روز و 3 ساعت و 53 دقيقه قبل · ش:21419762

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از بی‌بی‌سی؛ این نظریه‌پرداز علوم سیاسی که ژاپنی-آمریکایی نسل سوم است، اعتقاد دارد: هرچند پدیده سیاست هویتی ابتدا در جریان چپ ظهور کرد، اما در راست نیرومندتر از کار در آمد که نتیجه آن را در انتخاب دونالد ترامپ و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می‌توان مشاهده کرد.

فوکویاما

موضوع کتاب تازه فوکویاما زیر نام "هویت: تنفر و حرمت انسانی؛ سیاست امروز " نیز همین است.

این نظریه‌پرداز ۶۵ ساله که زمانی به عنوان پدر فکری جریان نومحافظه کار در آمریکا شناخته می‌شد، پس از حمله نظامی آمریکا به عراق از این گروه فاصله گرفت و بعدا به انتقاد از آن پرداخت. او در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ آمریکا از باراک اوباما، نامزد حزب دموکرات، در برابر جان مک‌کین از حزب جمهوریخواه حمایت کرد.

فوکویاما در سخنرانی اخیرش در "کتابخانه بریتانیا" در لندن چندین بار از دونالد ترامپ انتقاد کرد و او را "خطری بزرگ" برای آمریکا توصیف کرد.

فوکویاما که در کتاب تازه خود بر سیاست هویتی تمرکز کرده است می‌گوید سیاست امروزه بیشتر درباره حرمت‌طلبی است تا منابع مادی.

از نظر فوکویاما، مفهوم مدرن هویت بردیدگاه · 5 روز و 3 ساعت و 55 دقيقه قبل · ش:21419761

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
Remember
Joy Harjo, 1951

Remember the sky that you were born under,
know each of the star’s stories.
Remember the moon, know who she is.
Remember the sun’s birth at dawn, that is the
strongest point of time. Remember sundown
and the giving away to night.
Remember your birth, how your mother struggled
to give you form and breath. You are evidence of
her life, and her mother’s, and hers.
Remember your father. He is your life, also.
Remember the earth whose skin you are:
red earth, black earth, yellow earth, white earth
brown earth, we are earth.
Remember the plants, trees, animal life who all have their
tribes, their families, their histories, too. Talk to them,
listen to them. They are alive poems.
Remember the wind. Remember her voice. She knows the
origin of this universe.
Remember you are all people and all people
are you.
Remember you are this universe and this
universe is you.
Remember all is in motion, is growing, is you.
Remember language comes from this.
Remember the dance langدیدگاه · 5 روز و 4 ساعت و 4 دقيقه قبل · ش:21419758

·