#Delshekaste هم اکنون يکي از اعضاي ما باشيد [عضويت سريع]

احمد رضایی

76

مشخصات

موارد دیگر
احمد رضایی
11330 پست
21828 بازديد
امتياز : 24493.5
حرفه اي
8.4 پست در روز
مرد
مجرد


افتخارات

دنبال‌کنندگان

(122 کاربر)
احمد  رضایی
احمد رضایی
فوتبال یادت نره
ساعت 7.5دیدگاه · 1 روز و 23 ساعت و 19 دقيقه قبل · ش:21420414

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
کلارا خانس

اثری از:محسن عمادی کلارا خانسامروز ردپای‌ات را دیدم
تمامِ آن گل‌های رزماری ، همه‌ی آن بفشه‌ها
و تمامِ آن شاخه‌های غم را به رودخانه ریختم
آن‌جا که تنه‌ی بید
نا استواری خود را به آب می‌سپارد.
اگر در آن‌سوی جنگل باران ببارد
بوی زمین و علف خیس
بر خشونت پیروز خواهد شد.
و اگر باید که پیش‌تر روم
تا تو را برانگیزم
دستارهای سرخ را احضار می کنم،
ترومپت‌های صحرا را
و حلقه‌ی آتشی را
در هوا رسم خواهم کرد.دیدگاه · 1 روز و 23 ساعت و 24 دقيقه قبل · ش:21420412

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
| کلارا خانس

اثری از:محسن عمادی کلارا خانسامروز ردپای‌ات را دیدم
تمامِ آن گل‌های رزماری ، همه‌ی آن بفشه‌ها
و تمامِ آن شاخه‌های غم را به رودخانه ریختم
آن‌جا که تنه‌ی بید
نا استواری خود را به آب می‌سپارد.
اگر در آن‌سوی جنگل باران ببارد
بوی زمین و علف خیس
بر خشونت پیروز خواهد شد.
و اگر باید که پیش‌تر روم
تا تو را برانگیزم
دستارهای سرخ را احضار می کنم،
ترومپت‌های صحرا را
و حلقه‌ی آتشی را
در هوا رسم خواهم کرد.دیدگاه · 1 روز و 23 ساعت و 25 دقيقه قبل · ش:21420411

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
وقتی تو هستی
ارامش عجبی در سراسر وجودم حاکمه .
عجب جایی بدادم رسیدی .دیدگاه · 1 روز و 23 ساعت و 42 دقيقه قبل · ش:21420368

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
تماشاگرن در سرازيری تپه ها می نشستند و مراسم مذهبی را که با آداب وتشريفات مخصوص در پايين همان تپه يا کناره معبد که محل عبادت بوده ، تماشا می کردند.


در اين قسمت درباره آيين و ارتباط آن با تئاتر مي خوانيد . آئين ها و تئاتر از عوامل اساس مشابهي استفاده مي كنند . موسيقي ، رقص ، گفتار ، صورتك ، لباس ، اجراكنندگان ، تماشگر و صحنه در اجراي آيين آرايش توسط رنگ ، خاكستر يا جوهر كه سطح بدن را مي پوشاند براي كامل كردن صورتك و لباس بكار مي رود آنطور كه گريم در تئاتر اين كار را انجام مي دهد بازيگران آيين بايد بسيار ماهر و با انظباط باشند مثل بازيگران تئاتر براي اجراي آيين يكي پيشكسوتان يا سالمندان آشنا به آيين تمرين سختي را براي اداره ي اجراي خوب آيين بكار مي گيرد كه كاملا با كارگرداني تئاتر قابل مقايسه است .دیدگاه · 1 روز و 23 ساعت و 47 دقيقه قبل · ش:21420356

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
به مطلبی بر خورد کردم . گفتم از شما هم نظر خواهی کنم .
هر چند برای خیلیها اصلا مهم هم نیست واهمیت ندارد .
نمیدانم چرا ؟
تئاتر .
ما به بچه هامون باید چی بگوییم وچه بیاموزیم وقیتکه ما خودمان همبی اطلاع وبی تفاوت هستیم .
حاضریم کلی پول خرج لباسهای انچنانی بدهیم و لی حاضر نیستم به سالن حتی رایگان برای دیدن تئاتر برویم ؟؟؟؟
تتاتر يکی ازهنرهای هفتگانه است .کسانی که درباره بوجود آمدن تئاتر جستجو کرده اند ميگويند سر چشمه آن از آيين هاست . آيين به مراسم مذهبی و اجتماعی می گويند . مثل مراسم عروسی يا مراسم سينه زنی در ماه محرم در ايران و مراسم رقص های مخصوص در کشورهای ديگر انسان هميشه دوست داشته است به اتفاقاتی که خارج از اراده و ميل اوست تسلط داشته باشد و اين ويژه گی اصلی تئاتر است. تئاتر در مقايسه با هنرهای ديگر امکانات زيادی دارد برای اينکه از هنرهای ديگر مثل نقاشی ، ادبيات ، معماری ، موسيقی و ... در آن استفاده می شود کلمه تئاتر (theater ) در اصل از کلمه تآترون (theater on) است که قسمت اول آن تيه ((thea تماشاگران و يا محله تماشا است. درزمان های قديم ، تماشاگرن در سرازيری تپه ها می نشستند و مرادیدگاه · 1 روز و 23 ساعت و 48 دقيقه قبل · ش:21420351

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
موسیقی پاپ که ارتباط تنگاتنگی با پست مدرنیسم و نبض زندگی روزمره دارد و در فضاهای سیال زندگی مثل فروشگاه ها، فرودگاه ها، در رستوران و کافه، اتومبیل‌ها و وسایل نقلیه‌ی عمومی و حتی آسانسور در جریان است، می‌تواند سینه به سینه بین نسل‌ها منتقل شود و در اجتماعاتی که از نظر فرهنگی همگن هستند رشد کند. و درست به همین دلیل، ماهیتی خاطره ساز و نوستالژیک دارد و در کنار آن نقشی روشن گر و آگاهی دهنده، آن چنان که مردم دغدغه‌های زیستی-اجتماعی خود را به یاد بیاورند و احساس کنند که زنده اند و بیدار شوند.دیدگاه · 2 روز و 2 دقيقه قبل · ش:21420346

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
ماجرای موسیقی پاپ >>>>>>>>>>>>>
ماجرای موسیقی پاپ در ایران و سر برآوردن هر روزه‌ی گروه‌ها و خوانندگان کثیری که تنها به واسطه‌ی داشتن یکی دو دانگ صدا و گرته برداری ضعیف از خوانندگان خارجی و داخلی به نازل ترین شکل ممکن، چند صباحی باب می‌شوند و در ادامه رو به افول می‌روند، کماکان ادامه دارد و از کنترل خارج شده است.
موسیقی پاپ یا مردم پسند از دیرباز ارتباط تنگاتنگی با فرهنگ و نوع جامعه شناسی آن جامعه داشته است و از مهم ترین شاخصه هایش، بیان فرهنگی دغدغه‌ها و مسائل اجتماعی-اقتصادی قشر جوان جامعه است که در هر بستری متفاوت است. بیان مسائل فردی-اجتماعی جوانان که به شکلی صریح، گزنده و حتا همراه با خشونت مطرح می‌شود و تیغ برنده ای دارد. موسیقی پاپ که ارتباط تنگاتنگی با پست مدرنیسم و نبض زندگی روزمره دارد و در فضاهای سیال زندگی مثل فروشگاه ها، فرودگاه ها، در رستوران و کافه، اتومبیل‌ها و وسایل نقلیه‌ی عمومی و حتی آسانسور در جریان است، می‌تواند سینه به سینه بین نسل‌ها منتقل شود و در اجتماعاتی که از نظر فرهنگی همگن هستند رشد کند. و درست به همین دلیل، ماهیتی خاطره ساز و نوستالژیک دارد و در کنار آن نقدیدگاه · 2 روز و 4 دقيقه قبل · ش:21420345

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
پس از آنکه صلواهها پشت سرهم و بلند ختم شد و لرزتازه ای ـ غیر از آنچه را که آتشخانه کشتی در تن آن انداخته بود ـ پیدا نشد، سّید با گلوی خراشیده و التهاب گفت:
«گفتم جنگ جنگ صفّین شاه مردان علیه، ای مردم این تمثال مبارک رو که رو این پرده میبنین تصویر جنگ صفّین علی مرتضاس . اون بزرگوارم که میبینین ذوالفقار تومشتش گرفته خود مولای متقیانه. ایها الناس! ما علی را خدا نمیدانیم، از خدا همجدا نمیدانیم. آهای شیعیان علی! من میخوام امروز رو این کشتی آتشی، که علی ناخداشه، مولات علی رو بت بشناسونم. میخوام بدونی که شفیع روز قیومتت کیه. میخوام بدونی دس بدومن کی زدی. ای علیجان! » سپس بآواز خواند:
«زادم هم محمد بود منظور.

علی پس معنی نورعلی نور.
محمد با علی گرچه دو اسم اند.
ولی یک روح که اندر دوجسم اند.
اگر آن یک علی شد وآن محمد،
علی نبود جدا هرگز زاحمد.
یکی نوراند و از یک منبع آیند.
دو، اندر چشم احول مینمایند.
محمد سایه نور خدا بود،
علی آینه ایزد نما بود.
محمد تاجدار ملک لولاک،
علی خود باعث ایجاد افلاک.
خدا را آنکه محبوب و ولی بود،
علی بود وعلی بود وعلی بود.»
لينک6188.jpg
دیدگاه · 2 روز و 14 دقيقه قبل · ش:21420344

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
درست از دوازده نفر پول گرفت و سکه سیزدهمی را پس زد.چند نفری هم باو اسکناس داده بودند. بچند نفر دیگر که باز د ستشان برای دادن پول دراز بود گفت:
«الهی درد و بلاتون بخورده بجون هرچی نامرد بی مروده. پولتو نگردار برای بعد. من این دو رو باسم دوازه امام جمع کردم و سیزه تاش نمیکنم. سیزده نحسه. پولتو نگر دار. تو این پولو وقف گلوی بریده حسین کردی و در راه اونم از خودت دورش میکنی. غصه نخور. تازه اول عشق است اضطراب مکن. بهم میرسیم. پولتونو نگردارین وچشم و گشوتونو واز کنین.»

سپس آرام برگشت و جام را گذاشت گوشه دستمالی که وسط معرکه پهن بود. و بعد با گامهای شمرده بسوی پرده راهی شد و بغل آن ایستاد ونعره کشید.

« امام ششم حضرت صادق بیکی از صحابه فرمودن: میخوای یه چیزی بت یاد بدم که ترو از آتش جهنم دور نگهداره؟ عرض کرد جانم بفدایت چرا نمیخوام. مگه …………. بهترم چیزی تو دنیا هسّ؟ فرمودن بگو الهم صل آل محمد و آل محمد . حالا میخوام یه جوری این کشتی رو بلرزونی که کفار حساب کار خودشو بکنه. حال پشت سرهم سه تا صلوات بلند ختم کن.»

پس از آنکه صلواهها پشت سرهم و بلند ختم شد و لرزتازه ای ـ غیر از آنچه را که آتشخانهدیدگاه · 2 روز و 16 دقيقه قبل · ش:21420343

·