#Delshekaste هم اکنون يکي از اعضاي ما باشيد [عضويت سريع]

احمد رضایی

74

مشخصات

موارد دیگر
احمد رضایی
7754 پست
15544 بازديد
امتياز : 17956.95
حرفه اي
7.4 پست در روز
مرد
مجرد


افتخارات

دنبال‌کنندگان

(118 کاربر)
احمد  رضایی
احمد رضایی
شب خوش
خورشید ..
دلت را برای من جا گذاشتی .دیدگاه · 11 ساعت و 39 دقيقه قبل · ش:21375365

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
تاملات ..
اندیشه شگرف در زندگی ما ..
باعث رشد وسقوط ..دیدگاه · 11 ساعت و 44 دقيقه قبل · ش:21375364

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
شاید به همین دلیل باشد که رئالیسم را از لحاظ گستردگی تعریف و وسعت انواع متنوعی از رمان و داستان که دربرمی‌گیرد، به هیولایی اسطوره‌ای تشبیه کرده‌اند که در ازای هر سر قطع‌شده دو سر دیگر بر تنه‌اش می‌روید.

درحقیقت رئالیسم با هر تعریف و توضیح جدید چشم‌اندازهای تازه‌ای را برای خود گشوده است؛ چشم‌اندازهایی چون رئالیسم جادویی، بورژوا، سوسیالیستی، یا حیطه‌های گسترده‌تری از آن مثل چیزی که رئالیسم انتقادی می‌خوانند. با این پیش‌زمینه مختصر در باب رئالیسم، در بخش اول، این یادداشت بر طبق سنت اروپاییان، از متون داستانی ایرانی برای مثال‌آوردن از نمونه‌های گوناگون رئالیسم در ایران، بهره برده تا شمایی کلی از آن به دست بدهد.

در ایران می‌توان اذعان کرد که اساسا رمان و داستان با رئالیسم آغاز شد. نخستین مجموعه‌داستان فارسی را محمدعلی جمالزاده در 1305 خورشیدی به چاپ رساند که شامل چند داستان کوتاه کاملا رئالیستی است. در همین سال نخستین رمان فارسی یعنی «تهران مخوف» از مرتضی مشفق کاظمی نیز به انتشار رسید که رمانی است تماما رئالیستی، انتقادی و اجتماعی در نقد جامعه ایران در عصر رضاشاهی.
مابقی در قسمت بعد.دیدگاه · 11 ساعت و 50 دقيقه قبل · ش:21375361

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
از جمالزاده تا دولت‌آبادی
رئالیسم ایرانی
خوبه مقداری وقت بگذاریم و کمی مطالعه خارج از متون درسی وکاریمون داشته باشیم .
رئالیسم احتمالا بزرگ‌ترین و شامل‌ترین مکتب ادبی جهان است. و از این رو می‌توان آن را «غول‌آساترین و انعطاف‌پذیرترین اصطلاح در نقد ادبی دانست» بر همین مبناست که گاهی سوررئالیستی‌ترین آثار ادبی را هم می‌توان در برخی فرازها رئالیستی دانست.
یا بعضی از Science fiction ها هم در گذر زمان بدل به رئالیسم ناب می‌شوند؛ چندان که داستان‌های ژول ورن درباره زیردریایی، سفر به ماه یا اشعه ایکس پس از چندین دهه به واقعیت محض مبدل گردید. می‌توان برای این مساله که تمام آثار ادبی (چه سوررئالیستی‌ها چه اکسپرسیونیستی‌ها و چه رمانتیک‌ها) پایی در رئالیسم دارند، توجیه و پاسخ ساده‌ای را بیان کرد و آن جز این نیست که تمام آثار ادبی دست آخر مواد خام نخستین خود را از جهان واقعِ پیرامون اخذ می‌کنند؛ از این‌روست که در ابراز نظری متهورانه می‌شود گفت یک اثر ادبی یا در مکتب رئالیسم جای می‌گیرد یا ریشه‌ای -هرچند نه‌چندان عمیق- در رئالیسم دارد.

شاید به همین دلیل باشد که رئالیسم را از لحاظ گستردگی تعریف و وسدیدگاه · 11 ساعت و 50 دقيقه قبل · ش:21375359

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
سخنرانی‌اش تقریباً همه را شامل می‌شد: قول داد فقر را تا نصف کاهش دهد، اما همزمان وعده سلاح‌های معجزه‌آسای جدید در ارتش را داد، ازجمله موشک هسته‌ای دوربرد که می‌تواند "هر نقطه‌ای در جهان" را هدف قرار دهد. کلیپی بر روی صفحه‌نمایش‌های غول‌پیکر منتشر شد که نشان می‌داد سلاح‌های جدید اهدافشان را (احتمالاً در آمریکا) نابود کردند. با تشویق پرشوری مواجه شد.

پوتین تقریباً دو دهه در قدرت بوده است. این مدت طولانی‌تر از دوران "لئونید برژنف" دبیر کل سابق حزب کمونیست شوروی است که قدرتش ابدی به نظر می‌رسید. نسل کاملی از روس‌ها به‌جز تصویر پوتین شخص دیگری را ندیده‌اند. و کشور تحت رهبری او تغییر کرده است، هم بهتر شده و هم بدتر. روسیه پولدارتر و قدرتمندتر شد، اما همزمان سخت‌تر و منزوی‌تر. روسیه در شرق اوکراین و سوریه قدرت‌نمایی کرد، اما روس‌ها باری دیگر احساس ضعف و آسیب‌پذیری می‌کنند.دیدگاه · 11 ساعت و 58 دقيقه قبل · ش:21375339

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
.نشر مطلب2
تأملات » سیاست
چگونه رئیس‌جمهور ابدی روسیه کشورش را تغییر داد؟
سیستم پوتین
امروز تصور روسیه بدون پوتین در رأس قدرت دشوار است. او در هجده سال گذشته به مترادف روسیه تبدیل‌شده و چهره‌اش به‌اندازه پرچم این کشور فراگیر است. اساساً برگزاری انتخابات غیرضروری است که بدون شک خودِ پوتین نیز با این دیدگاه موافق است. تاکنون تصمیم گرفته از هر چیزی مشابه با تبلیغات انتخاباتی خودداری کند. و گویی که دیگر تفاوتی میان خود و دولتی که در دست دارد نبیند، پنجشنبه گذشته طی سخنرانی سالیانه در مجلس نمایندگان روسیه پلت فرم انتخاباتی خود را ارائه کرد.

سخنرانی‌اش تقریباً همه را شامل می‌شد: قول داد فقر را تا نصف کاهش دهد، اما همزمان وعده سلاح‌های معجزه‌آسای جدید در ارتش را داد، ازجمله موشک هسته‌ای دوربرد که می‌تواند "هر نقطه‌ای در جهان" را هدف قرار دهد. کلیپی بر روی صفحه‌نمایش‌های غول‌پیکر منتشر شد که نشان می‌داد سلاح‌های جدید اهدافشان را (احتمالاً در آمریکا) نابود کردند. با تشویق پرشوری مواجه شد.

پودیدگاه · 12 ساعت قبل · ش:21375332

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
چرا ..............
به تنها چیزی که ما اهمیت نمیدهیم
سلامتیمونه !!!!!!5 دیدگاه · 12 ساعت و 9 دقيقه قبل · ش:21375327

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
روش تهیه
نخستین کاری که باید انجام دهید به جوش آوردن آب است.

سپس، اسفناج، کرفس خرد شده، و سیر خرد شده، و بروکلی را به آن اضافه کنید.

این ترکیب را خوب به هم بزنید و سپس روغن زیتون را اضافه کرده و اجازه دهید بپزد.دیدگاه · 12 ساعت و 13 دقيقه قبل · ش:21375324

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
استپ تو هلث| اگر در پی بهبود گوارش، افزایش سوخت و ساز و کنترل وزن خود هستید، سوپ‌های سمزدا از بهترین گزینه‌ها برای شما هستند.

مصرف سوپ‌هایی که به سمزدایی بدن کمک می‌کنند، عادتی سالم برای کمک به پاکسازی بدن با استفاده از مواد غذایی گیاهی است. این سوپ‌ها حاوی موادی هستند که به حذف سموم و پاکسازی بدن کمک می‌کنند.


سوپ‌های سمزدا مواد مغذی ضروری را در اختیار بدن قرار می‌دهند، سرشار از فیبر هستند و بر همین اساس به کاهش اشتها و احساس سیری برای مدت زمانی طولانی‌تر کمک می‌کنند.

اگر در پی بهبود گوارش، افزایش سوخت و ساز و کنترل وزن خود هستید، سوپ‌های سمزدا از بهترین گزینه‌ها برای شما هستند.

سوپ کرم سبزیجات
فواید سبزیجات سبز مورد استفاده در این سوپ بسیار زیاد هستند و این مواد غذایی اهمیت ویژه‌ای برای تقویت سیستم ایمنی و سمزدایی بدن دارند. آن‌ها سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی، فیبرها، اسید فولیک و منیزیم هستند.

مواد تشکیل دهنده

اسفناج (۴۵ گرم)

یک ساقه کرفس

دو ساقه بروکلی

پنج حبه سیر (۲۵ گرم)

یک فنجان آب (۲۵۰ میلی لیتر)

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون (۱۵ گرم)

روش تهیه
نخستین کاری که باید204810_282.jpg
دیدگاه · 12 ساعت و 16 دقيقه قبل · ش:21375321

·
احمد  رضایی
احمد رضایی
تقدیم به دلهای مهر بان شما .. یک صلوات برای تندرستی خودتون .
دل شکسته
sheare_gole_narges.jpg
دیدگاه · 12 ساعت و 31 دقيقه قبل · ش:21375305

·