#Delshekaste هم اکنون يکي از اعضاي ما باشيد [عضويت سريع]

علی

قرار نبوده تا نم باران زد،دست پاچه شویم و زود چتری از جنس پلاستیک روی سر‌ بگیریم مبادا مثل کلوخ آب شویم. قرار نبوده این قدر دور شویم و مصنوعی. ناخن های مصنوعی دندان های مصنوعی،خنده های مصنوعی، آواز‌های مصنوعی و دغدغه های مصنوعی... هر چه فكر می‌کنم می‌بینم قرار نبوده ما این چنین با بغل دستی هایمان در رقابت های تنگانگ باشیم تا اثبات کنیم موجود بهتری هستیم این همه مسابقه و مقام و رتبه و دندان به هم نشان دادن برای چیست؟ قرار نبوده همه از دم درس خوانده بشویم، از دم دکترا به دست بر روی زمین خدا راه برویم بعید میدانم راه تعالی بشری از دانشگاه ها و مدرک های ما رد بشود. باید کسی هم باشد که گوسفندها را هی کند، دراز بکشد نی لبک بزند با سوز هم بزند و عاقبت هم یک روز در همان هیات چوپانی به پیامبری مبعوث شود. یک کاوه لازم است که آهنگری کندکه درفش داشته باشد که به حرمت عدل از جا برخیزد و حرکت کند. قرار نبوده این ‌همه در محاصره سیمان و آهن، طبقه روی طبقه برویم بالاقرار نبوده این تعداد میز و صندلی‌ِ کارمندی روی زمین وجود داشته باشد بی شک این همه کامپیوتر...و پشت های غوز کرده آدمهای ماسیده درهیچ کجای خلقت لحاظ نشده بوده... تا به حال بیل زده‌اید؟ باغچه هرس کرده‌اید؟ آلبالو و انار چیده‌اید؟ کلاً خسته ازیک روز کار یَدی به رختخواب رفته‌اید؟ آخ که با هیچ خواب دیگری قابل مقایسه نیست. این چشم ها برای نور مهتاب یا نور ستارگان کویر برای دیدن رنگ زرد گل آفتابگردان برای خیره شدن به جاریِ آب شاید اما برای ساعت پشت ساعت،روز پشت روز، شب پشت شب خیره ماندن به نور مهتابی مانیتورها آفریده نشده‌اند. قرار نبوده خروس ها دیگر به هیچ کار نیایند وساعتهای دیجیتال به ‌جایشان صبح خوانی کنند. آواز جیرجیرک های شب نشین حکمتی داشته حتماً که شاید لالایی طبیعت باشد برای به خواب رفتن‌ ما تا قرص خواب‌ لازم نشویم و این طور شب تا صبح پرپر زدن اپیدمی نشود. من فکر می‌کنم قرار نبوده کار کردن جز بر طرف کردن غم نان، بشود همه دار و ندار زندگی مان همه دغدغه‌ زنده بودن مان. قرارنبوده کنار هم بودن و زاد و ولد کردن،این همه قانون مدنی عجیب و غریب و دادگاه و مهر و حضانت و نفقه و زندان و گروکشی و ضعف اعصاب داشته باشد. قرار نبوده این طور از آسمان دور باشیم و سی‌ سال بگذرد ازعمر‌مان و یک شب هم زیر طاق ستاره ها نخوابیده باشیم. قرار نبوده کرِم ضد آفتاب بسازیم تا بر علیه خورشید عالم تاب و گرما ومحبتش زره بگیریم وجنگ کنیم. قرار نبوده چهل سال اززندگی رد کنیم اما کف پایمان یک بارهم بی واسطه کفش لاستیکی یا چرمی یک مسافت صدمتری را بازمین معاشرت نکرده باشد. قرار نبوده من از اینجا و شما از آنجا، صورتک زرد به نشانه سفت بغل کردن و بوسیدن و دوست داشتن برای هم بفرستیم ... چیز زیادی از زندگی نمی‌دانم، اما همین قدر می‌دانم که این ‌همه قرار نبوده ای که برخلافشان اتفاق افتاده همگی مان را آشفته‌ و سردرگم کرده... آنقدر که فقط می‌دانیم خوب نیستیم از هیچ چیز راضی نیستیم، اما سر در نمی‌آوریم چرا؟ درباره »
138

مشخصات

موارد دیگر
علی
99 پست
6545 بازديد
امتياز : 2017.2
حالت من: معمولي
نيمه فعال
0 پست در روز
مرد
مجرد
آزاد
SONY XPERIA miro
ديپلم
ايران - آذربايجان شرقي - تبریز
قرار نبوده تا نم باران زد،دست پاچه شویم و زود چتری از جنس پلاستیک روی سر‌ بگیریم مبادا مثل کلوخ آب شویم. قرار نبوده این قدر دور شویم و مصنوعی. ناخن های مصنوعی دندان های مصنوعی،خنده های مصنوعی، آواز‌های مصنوعی و دغدغه های مصنوعی... هر چه فكر می‌کنم می‌بینم قرار نبوده ما این چنین با بغل دستی هایمان در رقابت های تنگانگ باشیم تا اثبات کنیم موجود بهتری هستیم این همه مسابقه و مقام و رتبه و دندان به هم نشان دادن برای چیست؟ قرار نبوده همه از دم درس خوانده بشویم، از دم دکترا به دست بر روی زمین خدا راه برویم بعید میدانم راه تعالی بشری از دانشگاه ها و مدرک های ما رد بشود. باید کسی هم باشد که گوسفندها را هی کند، دراز بکشد نی لبک بزند با سوز هم بزند و عاقبت هم یک روز در همان هیات چوپانی به پیامبری مبعوث شود. یک کاوه لازم است که آهنگری کندکه درفش داشته باشد که به حرمت عدل از جا برخیزد و حرکت کند. قرار نبوده این ‌همه در محاصره سیمان و آهن، طبقه روی طبقه برویم بالاقرار نبوده این تعداد میز و صندلی‌ِ کارمندی روی زمین وجود داشته باشد بی شک این همه کامپیوتر...و پشت های غوز کرده آدمهای ماسیده درهیچ کجای خلقت لحاظ نشده بوده... تا به حال بیل زده‌اید؟ باغچه هرس کرده‌اید؟ آلبالو و انار چیده‌اید؟ کلاً خسته ازیک روز کار یَدی به رختخواب رفته‌اید؟ آخ که با هیچ خواب دیگری قابل مقایسه نیست. این چشم ها برای نور مهتاب یا نور ستارگان کویر برای دیدن رنگ زرد گل آفتابگردان برای خیره شدن به جاریِ آب شاید اما برای ساعت پشت ساعت،روز پشت روز، شب پشت شب خیره ماندن به نور مهتابی مانیتورها آفریده نشده‌اند. قرار نبوده خروس ها دیگر به هیچ کار نیایند وساعتهای دیجیتال به ‌جایشان صبح خوانی کنند. آواز جیرجیرک های شب نشین حکمتی داشته حتماً که شاید لالایی طبیعت باشد برای به خواب رفتن‌ ما تا قرص خواب‌ لازم نشویم و این طور شب تا صبح پرپر زدن اپیدمی نشود. من فکر می‌کنم قرار نبوده کار کردن جز بر طرف کردن غم نان، بشود همه دار و ندار زندگی مان همه دغدغه‌ زنده بودن مان. قرارنبوده کنار هم بودن و زاد و ولد کردن،این همه قانون مدنی عجیب و غریب و دادگاه و مهر و حضانت و نفقه و زندان و گروکشی و ضعف اعصاب داشته باشد. قرار نبوده این طور از آسمان دور باشیم و سی‌ سال بگذرد ازعمر‌مان و یک شب هم زیر طاق ستاره ها نخوابیده باشیم. قرار نبوده کرِم ضد آفتاب بسازیم تا بر علیه خورشید عالم تاب و گرما ومحبتش زره بگیریم وجنگ کنیم. قرار نبوده چهل سال اززندگی رد کنیم اما کف پایمان یک بارهم بی واسطه کفش لاستیکی یا چرمی یک مسافت صدمتری را بازمین معاشرت نکرده باشد. قرار نبوده من از اینجا و شما از آنجا، صورتک زرد به نشانه سفت بغل کردن و بوسیدن و دوست داشتن برای هم بفرستیم ... چیز زیادی از زندگی نمی‌دانم، اما همین قدر می‌دانم که این ‌همه قرار نبوده ای که برخلافشان اتفاق افتاده همگی مان را آشفته‌ و سردرگم کرده... آنقدر که فقط می‌دانیم خوب نیستیم از هیچ چیز راضی نیستیم، اما سر در نمی‌آوریم چرا؟

افتخارات

دنبال‌کنندگان

(188 کاربر)

گروه ها

(6 گروه)
علی
علی
....dr-shariati-i4.jpg
دیدگاه · 6 سال و 4 ماه و 1 روز و 16 ساعت و 38 دقيقه قبل · ش:18828724

·
علی
علی
نظرشما چیه؟670235_1354874426.jpg
دیدگاه · 6 سال و 4 ماه و 6 روز و 14 ساعت و 42 دقيقه قبل · ش:18812570

·
علی
علی
یاغیش
یاغگینان سن ،یاغا یاغا ایسلادگینن پالتاریمی ،قایتارمنه گیزلیک دکی اوزعهدیمی ایلقاریمی

ائیله یاغکی، قوی ایسلانسین، الیمدکی قلم ،واراخ

یادیمدادی، نجه یاغدین دوزاوتوزاییل مئنان قاباخ، ائیله گوزل یاغمیشدین کی ،ایسلاممیشدی اووزگوزووموز

اوتورموشدوخ قال آلتیندا بیرپالیدین آلتیندا بیز

سن یاغدیغیجا ،دامجیلارین سه پیلیردی اووزوموزه ،ایکیمیزده ایستمیردیک دوروب گدک ائویمیزه ،قورخوردوخ کی دوروب گدک ،خه لر گه لر سوگیمیزه

سن بیرشعرسن کی ،سن بیرنغمه سن کی ،آغزین یوخدی دیلین یوخدی،نجه دئیم بیله سن کی

سن یاغاندا یاماجلارا ،گوزنلره جان وریرسن ،زمی لرده سونبوللرین دامارینا قان وریرسن

یاغاریاغیش ،قوربان اولوم ،سحره جن یاغگینان سن

دایاممادان قال آلتینان شه هره جن یاغگینان سن

یاغگینان کی گیلجی شوران دوزلر چیچک آچسین

بواولکدن ،بودیاردان غصه کدراوزاخ قاچسین

یاغا یاغا نولارکی خبرآپارسوگیلیمه ،امان گوندی بوحالیمی بوگونومی اونادئمه....ac92yo7l1abbm7lr2lkl.gif
دیدگاه · 6 سال و 4 ماه و 8 روز و 16 ساعت و 13 دقيقه قبل · ش:18801653

·
علی
علی
واین شاهکارSDC12553~1.jpg
2 دیدگاه · 6 سال و 4 ماه و 9 روز و 15 ساعت و 54 دقيقه قبل · ش:18788328

·
علی
علی
اینم یکی دیگه اگه عکاس خوبیم لایک بدین عکسها کاملا طبیعی هستندSDC12609~1.jpg
دیدگاه · 6 سال و 4 ماه و 9 روز و 15 ساعت و 58 دقيقه قبل · ش:18788290

·
علی
علی
کاری از خودمSDC12562~1.jpg
دیدگاه · 6 سال و 4 ماه و 9 روز و 16 ساعت و 1 دقيقه قبل · ش:18788244

·
علی
علی
شب همگی بخیرنمیدونم علتش چیه که بعضی ازدوستان آآآنقدرمطالب زیبامیزارند...که فرصت نمیدن مطالب بقیه ی دوستانشون به چشم بیاد.
شماهم بامن هم عقیده این؟؟؟؟؟؟؟؟4 دیدگاه · 6 سال و 4 ماه و 12 روز و 16 ساعت و 3 دقيقه قبل · ش:18742388

·
علی
علی
{-30-}{-59-}13327759411.jpg
1 دیدگاه · 6 سال و 4 ماه و 12 روز و 16 ساعت و 21 دقيقه قبل · ش:18742246

·
علی
علی
نظرشماچیه؟دیدگاه · 6 سال و 4 ماه و 12 روز و 16 ساعت و 36 دقيقه قبل · ش:18742058

·
علی
علی
دقت کنی خیلی چیزهاواسه گفتن دارهL00851774259.jpg
دیدگاه · 6 سال و 4 ماه و 12 روز و 17 ساعت و 9 دقيقه قبل · ش:18741543

·